فاصله شیراز تا بندرعباس از نظر مسافت و زمان

برای سفر از شیراز به بندرعباس، دو مسیر عمومی در اختیار دارید. مسیر اول از طریق شهر داراب ایستاده و این مسیر به طول ۵۷۷ کیلومتر می‌افتد. این مسیر تقریباً ۷ ساعت و ۴۹ دقیقه زمان سفر را به شما خواهد طلبید. مسیر دوم که قابلیت انتخاب دارد، از شهر جهرم عبور می‌کند و مسافت آن ۵۷۸ کیلومتر است. در این صورت، برای طی کردن این مسیر حدوداً ۷ ساعت و ۵۳ دقیقه را در نظر بگیرید.

فاصله شیراز تا بندرعباس چند کیلومتر است ؟

بسته به اینکه کدام مسیر را انتخاب می‌کنید، زمانی که در حال سفر هستید متغیر خواهد بود؛ به طور متوسط می‌توانید حدود ۸ ساعت را برای آماده‌سازی خود در نظر بگیرید. مسیر اول که از داراب عبور می‌کند، از شهرهای سروستان، فسا، نوبندگان، داراب، جنت‌شهر، رستاق و در نهایت بندرعباس گذر می‌کند. مسیر دوم از شهرهای اکبرآباد، باب‌انار، یوسف‌آباد، خفر، جهرم، بیدکوه، دهکویه و کورده عبور می‌کند و شما را به بندرعباس می‌رساند.

روش‌های سفر از شیراز تا بندرعباس

برای سفر به بندرعباس، شما می‌توانید از راه‌های مختلفی استفاده کنید. اگر دوست دارید مسیر را به آرامی طی کرده و در هر نقطه‌ای که خواستید توقف کنید تا از جاذبه‌های مسیر لذت ببرید، سفر با خودروی شخصی گزینه خوبی است. اتوبوس‌ها معمولاً مسیر داراب را انتخاب کرده و با طی مسافت ۵۷۷ کیلومتری به مقصد می‌رسانند، البته با توقف در مسیر. اگر به سرعت و راحتی به بندرعباس می‌خواهید برسید، می‌توانید از سفر با هواپیما استفاده کنید.

مسافت شیراز تا بندرعباس با اتوبوس

اتوبوس‌های شیراز معمولاً از مسیر داراب عبور کرده و در حدود ۹ ساعت به بندرعباس می‌رسند. پایانه مسافربری کار اندیش و پایانه مسافربری خلیج‌فارس دو پایانه اتوبوس‌رانی در شیراز هستند که شما را به مقصد خواهند رساند.

مسافت شیراز تا بندرعباس با خودروی شخصی

با خودروی شخصی می‌توانید از هر یک از دو مسیر به بندرعباس حرکت کنید و در هر نقطه‌ای که مایلید توقف کنید و از جاذبه‌های مسیر لذت ببرید. با اینکه باید حدود ۷ تا ۸ ساعت رانندگی کنید، اما با استراحت‌های کوتاه در جاذبه‌های دیدنی، خستگی سفر به تنتان نخواهد آمد.

مسافت شیراز تا بندرعباس با هواپیما

برای سفر سریع و راحت از شیراز به بندرعباس، انتخاب هواپیما مناسب است. این روش اگرچه ارزان قیمت نیست، اما شما را بسرعت و با راحتی به مقصد می‌رساند. شما می‌توانید از فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز حرکت کرده و در ۵۶ دقیقه به فرودگاه بین‌المللی بندرعباس برسید.

مسافت شیراز تا بندرعباس با قطار

در حال حاضر امکان سفر از شیراز به بندرعباس با قطار وجود ندارد؛ بنابراین بهتر است یکی از روش‌های مذکور را برای سفر به بندرعباس انتخاب کنید.

جاذبه های دیدنی در اولین مسیر شیراز تا بندرعباس

دریاچه مهارلو، در فاصله سی کیلومتری شیراز واقع شده است. رنگ آب قرمز این دریاچه، مکانی منحصر به فرد برای گردشگران فراهم کرده است تا با قایق‌سواری در آن لحظات شادی و سرگرمی را برای خود به ارمغان بیاورند. اما در مسیر از شیراز به بندرعباس، پس از عبور از شهر سروستان، کاخ ساسانی سروستان واقع شده است که دو هزار سال از آن گذشته و هنوز باقی‌مانده، شکوه تمدن ایرانی را به تصویر می‌کشد.

جهانگردان

نویسنده : محمد جواد گنجی

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

نظرات کاربران